Secesní vila se nachází v malebné obci Brtníky, na okraji národního parku Česko – Saské Švýcarsko, ve velké zahradě s potůčkem a starými stromy. Nabízí spoustu možností, jak odpočívat. Je na vás, či se budete chtít věnovat turistice nebo jen tak leňošit s knížkou ve stínu.  Přijeďte si užít jedinečné prázdniny.

Dali jsme si záležet, abychom pro vás připravili místo, kde se budete cítit jako doma. Vila nabízí komfortní ubytovaní až pro 6 osob. V přízemí naleznete jídelnu s krbovými kamny, obývací pokoj se vstupem do zimní zahrady, kuchyň a halu se schodištěm do prvního patra. Kuchyň je vybavená lednicí, myčkou, troubou, sklokeramickou varní deskou a dalšími spotřebiči.  V patře jsou 3 ložnice: jedna typu suite v nadstandartní velikosti a dvě další menší ložnice, prostorná koupelna se sprchovým koutem typu walk-in, samostatné WC a hala s posezením. V suterénu si můžete uložit přivezena kola, nebo si je půjčit od nás. Televizi u nás nenajdete a o to více si budete moct vychutnat večerní sklenku vína na zahradě.

Brtníky jsou dostupné autem, autobusem, nebo vlakem. Z Prahy se k nám autem dostanete za necelé dvě hodinky.

Brtníky jsou obec v klidné lokalitě, v krásné přírodě na hranici národních parků Česko – Saské Švýcarsko a Lužických hor. Můžete se pustit do pěších výletů v krajině pokryté čistými lesy, s údolími a roklemi s pískovcovými skálami, nebo výlety na kolech. Nenáročné trasy vedou na Křížovou cestu v Brtníkách, ke zříceninám hradu Brtnický hrádek či Šternberk,  do Mikulášovické hvězdárny či muzea nožířů, či k nádhernými vyhlídkami (jako Vlčí hora, Ptačí vrch, Tanečnice, Plešný, Hrazený) nebo do rozsáhlých jehličnatých lesů se značenými cestami: do Vlčího a Kyjovského údolí, do romantického údolí Brtnického potoka, nebo půvabného údolí Bílého potoka.

Nedaleká Krásná Lípa je nejen krásné malé městečko, ale najdete zde také skvělá místa na kafe nebo jídlo: Kavárna AtelierCafe Nostalgie, Kavárna u FrindaPivovar Falkenštejn, či  restaurace LípaSportovní areál Českého Švýcarska nabízí tenisové kurty, minigolf, lezeckou stěnu, beachvolejbalové hřiště a atrakce pro děti, např. dětský hrad, prolézačky, skluzavky, pískoviště, trampolíny. Pro uvolnění si zajdete na aromaterapeutickou masáž nebo na kosmetiku do salonu. Pokud budete chtít relaxovat v sauně, je zde relax centrum v Resortu Lípa.

V Rumburku stojí za návštevu nejstarší severočeská barokní sakrální památka Loreta.

Pokud vás neláká turistika, najdete zde množství hezkého koupání: na přehradě s čistou vodou u lesa v Kyjově (7 km), v udržovaném přírodním koupališti v Mikulášovicích (5 km) nebo Karlíně. Celoročně můžete využít moderní krytý bazén se saunovým světem v Rumburku (8 km), aquaparky v německém Neustadtu (26 km), Kirschau (15 km), nebo termály v Bad Schandau (30 km).  Letní areál s různými vodními atrakcemi je v německém Taubenheimu (15 km) a Seifhennersdorfu (15 km).

V obci je obchod se základním sortimentem a restaurace s klasickou kuchyní. Další možnosti stravování a nákupu potravin najdete v Rumburku a Krásné Lípě (7 km). Městečka s obchody a restauracemi na druhé strany hranice, v Německu, jsou vzdáleny přibližně 15 km.

Nedaleko se nachází farma a výroba známe české bio – kosmetiky Nobilis Tilia (3 km) s kavárnou a firemní prodejnou.

Zajímavě zdokumentována je proměna Brtníků v průbehu minulého století. Podrobněji napsáno o historii místa. A takto lákala na krásy krajiny a letoviska Brtníky reklamní brožura z roku 1905! To ještě vila ani nestála…

V blízkosti vily:

Brtníky – osada Kopec – Orlí věž – Diettrichův Kámen – Šternberk – Brtníky (mapa zde)

Brtníky – Šternberk – Diettriechův Kámen – Kamenný vrch – Vlčí hora – Brtníky (mapa zde)

Brtníky – Křížový vrch – Vlčí hora/Rozhledna  – Vlčí potok – Brtníky (mapa zde)

Brtníky – rozhledna Dymník

Místa NP Česko-Saské Švýcarsko, které znáte ze všech těch krásných fotek:

Pravčická brána, Soutěska Kamenice: začátek v  Mezní Louce, směr Hřensko a poté červenou trasou směr Pravčická brána. Vrátite se přes známé místa „Homole“ /“Pravčický kužel“ zpět do Mezní Louky.

Jetřichovice, Ferdinandova soutěska: z obce Jetřichovice – Starý mlýn – Královský smrk – Ferdinandova soutěska – Všemily – Jetřichovice (mapa zde)

Edmundova a Divoká soutěska: pokud zvolíte trasu na čluně, budete si vychutnávat nádherné pohledy na kamenné stěny soutěsek, hluboké 50 – 150 metrů. Vyjít můžete z Hřenska, směrem do Mezné, nebo v opačném směru. Obě místa mají parkoviště. Plavba trvá cca 15 – 20 minut (poslední jízda začína v 17:30 a ceny se pohybuj od 60 – 80 Kč).

Soutěsky jsou dostupné z různych výchozích míst:

  1. z Hřenska: Trasa vede proti proudu řeky Kamenice k Tiché soutěsce (cca 2 km)
  2. z Mezní louky: vydejte se po modré značce směr Strž, pokračujte strmou stezkou, žlutě označenou, směr Divoká
  3. z Mezné: vydejte se po zelené značce, po strmé stezce na Mezní můstek, poté pokračujte po žluté značce směrem k Edmundove soutěsce

A to nejlepší na konec: stezka Hřenskem, nebo-li „Naučná stezka přátelství ČSSR – NDR“, známá ze 70. let minulého století, vás provede tím nejzajímavějším, co vám může Hřensko nabídnout. Popis najdete zde.

Další tipy na výlety najdete na portále místopisy.cz.

Chcete u nás strávit dovolenou nebo prodloužený víkend? Ozvěte se nám – rádi vás u nás přivítáme. Pokud si chcete objednat bydlení ve vile na jinou délku pobytu, nebojte se nám ozvat. Rádi pro Vás vymyslíme cenu.

  • minimální délka pobytu
  • apartmán (pro 2 – 4 osoby, 1 – 2 ložnice)
  • celá vila (až pro 6 osob)

Zavolejte nebo nám pošlete zprávu na +420 602 680 185

Brtníky 267, 407 60 Staré Křečany

Pokud nenajdete volný termín, nebo vás láká bydlení na chalupě, podívejte se na ubytování v Chalupě Kolné.